Słupsk
Tytuł Ustczanina Roku będzie przyznany po raz drugi (Fot. Ustka.pl)

sobota,

21 listopada 2020

11:43

Za działalność lokalną i popularyzację miasta. Kto zostanie Ambasadorem Ustki, a kto Ustczaninem Roku?

Cztery osoby z szansą na tytuł Ambasadora Ustki, sześć na tytuł Ustczanina Roku 2019. Ogłoszono listę nominowanych do  corocznych nagród w kurorcie. Zgłoszenia przyjmowano do połowy października, kapituła ogłosi nazwiska wyróżnionych najprawdopodobniej w grudniu.Tytuł Ustczanina Roku będzie przyznany po raz drugi. Może go otrzymać osoba za działalność lokalną i podejmowanie inicjatyw zwiększających aktywność mieszkańców i wpływających na życie miasta. Tytuł Ambasadora Ustki kapituła może przyznać osobie, instytucji lub organizacji, która popularyzuje Ustkę w kraju albo za granicą.

Tytuł Ambasadora Ustki za rok 2018 otrzymał Mirosław Wawrowski z Doliny Charlotty, a Ustczaninem Roku został dyrektor OSiR Radosław Szreder.

NOMINACJE ZA 2019 ROK


Nominowani do nagrody "Ambasador Miasta Ustka 2019": 


Jacek Łepkowski - organizator Usteckiego Festiwalu Filmów Amatorskich UFF(o)A, o zasięgu ogólnopolskim. Nauczyciel zaangażowany w międzynarodową wymianę młodzieży.

Klaudia Maruszewska - reprezentantka Ustki w rzucie oszczepem, wielokrotna reprezentantka Polski. Zdobywczyni wielu medali na MP.

Społeczne Gimnazjum UTO - uczniowie tej szkoły zdobywali wyróżnienia w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, będąc wspaniałą wizytówką Ustki.

Damian Nowak - Prezes KTK Nurt, organizator wielu spływów i propagator turystyki kajakowej na terenie miasta i regionu. Rozwija świadomość ekologiczną.


Nominowani do nagrody "Ustczanin Roku 2019":


Wierzchowski Dariusz - kucharz reprezentujący Hotel Grand Lubicz i Ustkę w konkursach kulinarnych, laureat wielu z nich. Prowadzi blog kulinarny na Instagramie, gdzie promuje Ustkę oraz kanał kulinarny na Youtube. Prowadzi warsztaty i szkolenia kulinarne.

Ewa Wrześniak - wiceprezes i trener Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej "Szczypiorniak – Ustka", przyczyniła się do znaczącego rozwoju klubu, osiągając z nim najlepsze wyniki w dotychczasowej historii. Współpracuje przy organizacji licznych imprez sportowych.

Zdzisław Górecki - przedsiębiorca zmieniający oblicze usteckiej promenady. Mocno angażuje się w sprawy promocyjne miasta. Wzór determinacji, pracowitości i zaangażowania.

Damian Nowak - Prezes KTK Nurt, organizator wielu spływów i propagator turystyki kajakowej na terenie miasta i regionu. Rozwija świadomość ekologiczną.

Jacek i Jadwiga Maniszewscy - zaangażowani od lat w organizację Moto-festynu Charytatywnego, w trakcie którego trwa zbiórka pieniędzy na rzecz chorego dziecka. Organizatorzy rajdów samochodowych. Aktywizują mieszkańców do niesienia pomocy.

Mieczysław Nycz - organizator wielu rajdów i wycieczek pieszych, rowerowych i autokarowych. Aktywizuje lokalną społeczność do czynnego działania poprzez sport i rekreację.

 

 

Przemysław Woś/ako