Słupsk
Jedne z ostatnich warsztatów, które odbyły się w Słupskim Ośrodku Kultury przed lockdownem (fot. Słupski Ośrodek Kultury)

piątek,

06 listopada 2020

13:18

Słupski Ośrodek Kultury przenosi się na lockdown do sieci. Co się zmieni?

Kina, teatry, muzea, galerie sztuk i domy kultury oraz wszystkie inne instytucje świadczące usługi kulturalne od soboty zostaną zamknięte. Jakie pomysły ma na lockdown Słupski Ośrodek Kultury? O tym Joanna Merecka-Łotysz rozmawiała z Katarzyną Sygitowicz-Sierosławską, zastępcą dyrektora SOK.Słupski Ośrodek Kultury - oprócz wydarzeń z udziałem publiczności - prowadzi całe mnóstwo zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas kolejnego lockdownu większość z nich odbywać się będzie wirtualnie.

- Zamykamy nasze drzwi dla publiczności, odwołujemy zajęcia i warsztaty. Będziemy się starali z jak największą ich liczbą przenieść się do sieci. Po ostatnim zamknięciu mamy spore doświadczenie w tych działaniach - mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, zastępca dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury.

- Podjęliśmy też decyzję o opłatach za korzystanie z naszych zajęć online, będzie to połowa normalnej stawki. Czekamy na kolejne decyzje albo z ministerstwa, albo sztabu kryzysowego. Jak dotąd, poza zapowiedziami lockdownu przez pana premiera, nie otrzymaliśmy żadnych wytycznych - dodaje Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska.

Posłuchaj materiału o lockdownie w kulturze oraz o tym, co i kiedy będzie grane w słupskim SOK-u:

 

Joanna Merecka-Łotysz/am