Słupsk
(Fot. fernando zhiminaicela z Pixabay)

poniedziałek,

26 października 2020

11:48

Koronawirus w regionie słupskim. Raport z oddziałów dla pacjentów z COVID-19 w Słupsku i Miastku

W regionie słupskim zakażenie koronawirusem potwierdzono w poniedziałek u 38 osób. Patogen wykryto u 21 osób ze Słupska i 19 z powiatu. W województwie pomorskim u 672 osób, a w całym kraju zakażonych jest kolejnych 10 241 osób.

W słupskim szpitalu, na nowo otwartym oddziale dla zakażonych koronawirusem, z 12 łóżek dla osób z dodatnim wynikiem testu, wszystkie są zajęte. Szpital jednak pracuje i przyjmuje pacjentów na pozostałe oddziały.

Nie lepiej wygląda sytuacja w Miastku, tam oddział covidowy jest pełny. W placówce brakuje kadry. Renata Kiempa, prezes szpitala, wystąpiła do wojewody o nakaz pracy w jej placówce dla trzech lekarzy, ośmiu pielęgniarek i dwóch opiekunek.

OBOSTRZENIA W CAŁYM KRAJU

Od soboty cała Polska znajduje się w czerwonej strefie, wprowadzono nowe obostrzenia. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń publicznych.

 

Joanna Merecka-Łotysz/mk