Słupsk
Tak wyglądają objazdy ulicy Zygmunta Augusta (fot. ZIM Słupsk)

sobota,

24 października 2020

18:10

Rozpoczyna się remont ulicy Zygmunta Augusta. Zobacz, którędy poprowadzą objazdy

Od 28 października w związku z rozpoczęciem robót związanych z przebudową odcinka ulicy Zygmunta Augusta w Słupsku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

- Ulica Zygmunta Augusta na odcinku od ulicy Sobieskiego do zjazdu do Przedszkola nr 10 i Szkoły Podstawowej STO będzie zamknięta dla ruchu pojazdów samochodowych - informuje Tomasz Orłowski z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. - Dojazd do przyległych posesji będzie możliwy, choć utrudniony z uwagi na prowadzone prace z okresowym wyłączeniem dojazdu na czas robót wymagających całkowitego wyłączenia drogi z ruchu - dodaje.

OBJAZDY

Objazdy w obu kierunkach możliwe będą ulicami Chrobrego i Banacha, jednokierunkowo ulicami Chodkiewicza i Żółkiewskiego. Ponadto zmianie ulegnie organizacja ruchu na drodze wewnętrznej przy budynkach Banacha 3 i Zygmunta Augusta 6: na odcinku od ulicy Zygmunta Augusta do zjazdu w kierunku ulicy Sobieskiego (przy sklepie Biedronka) zostanie utrzymany dotychczasowy kierunek jazdy, natomiast od wyjazdu z drogi przy Przedszkolu nr 10 i Szkole Podstawowej STO ruch będzie odbywał się w kierunku zjazdu w kierunku ulicy Sobieskiego (przy sklepie Biedronka).

REMONTY

Zamknięcia ulic związane są z remontem tej najbardziej dziurawej ulicy w mieście. Jak się okazuje nie widziała ona ekip remontowych od ponad ćwierć wieku. Niedawno podpisano umowę na prace budowlane.

- Przewidziane do wykonania na tej ulicy prace polegać będą na przebudowie istniejącej jezdni wraz z wydzieleniem na niej pasów ruchu dla rowerów, budowie i przebudowie chodników, zjazdów prowadzących na działki przyległe, modernizacji skrzyżowań oraz peronów przystankowych - tłumaczy Tomasz Orłowski. - Wydzielone zostaną dwa pasy jezdni dla ruchu pojazdów samochodowych w obu kierunkach o szerokości 3 m każdy i po ich zewnętrznych stronach dwa pasy dla ruchu rowerowego o szerokości 1,5 m każdy.

KANALIZACJA DESZCZOWA

Przy okazji przebudowy ulicy zaplanowano także budowę osobnej kanalizacji deszczowej, a oświetlenie drogowe zostanie wymienione na energooszczędne.

- Zmiana odczuwalna będzie także na skrzyżowaniach ul. Jana Karola Chodkiewicza, Stanisława Żółkiewskiego oraz Bolesława Chrobrego, które zostaną wyniesione. Wyniesienia skrzyżowań uspokoją ruch na jezdni, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. W projekcie przewidziano także wydzielenie i budowę miejsc postojowych, które będą usytuowane równolegle do jezdni o szerokości 3 m i nawierzchni z kostki betonowej brukowej. Oprócz tego, o nowe nasadzenia zostanie uzupełniona zieleń drogowa - dodaje Tomasz Orłowski.

Prace budowlane potrwają dokładnie rok i będą kosztować niecałe 6 mln zł.


Marcin Kamiński