Słupsk
(Fot. słupska policja)

czwartek,

22 października 2020

13:28

Koronawirus w regionie słupskim. Raport z nowego oddziału dla pacjentów z COVID-19 i działania profilaktyczne policji

Rośnie liczba zakażonych na koronawirusa. W regionie słupskim patogen potwierdzono u 54 osób. Zakażonych jest 30 osób ze Słupska i 24 z powiatu. W regionie bytowskim padł rekord, zakażone są 62 osoby. W województwie wykryto 710 przypadków, a w całym kraju ponad 12 tysięcy.

W słupskiej placówce na nowym oddziale dla zakażonych koronawirusem część łóżek jest już zajęta, jedna osoba znajduje się pod respiratorem.

- Szpital pracuje i przyjmuje pacjentów. Wszyscy mogą czuć się bezpiecznie. Pracownicy szpitala wykonali nadludzki wysiłek, aby w krótkim czasie stworzyć nowy odział szpitalny. Dysponuje on odpowiednim sprzętem, który gwarantuje bezpieczeństwo pacjentom i personelowi - mówi Marcin Prusak rzecznik słupskiego szpitala.

W Słupsku na kwarantannie przebywa ponad 130 nauczycieli, na zdalnym nauczaniu jest szkoła podstawowa nr 10 i przedszkola nr 32 i 15. Na hybrydowym nauczaniu są uczniowie szkoły podstawowej nr 6. Przedszkole nr 7 w czwartek jest nieczynne. Wszystkie szkoły średnie oraz uczelnie wyższe, zgodnie z zarządzeniem ministerstwa, pracują w trybie zdalnym z wyłączeniem zajęć praktycznych.

AKCJE POLICJI

Słupscy policjanci prowadzili kolejne działania profilaktyczne, ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Nasi funkcjonariusze w tym tygodniu przekazali maseczki seniorom, którzy w godz. 10:00-12:00 robili zakupy w Kobylnicy. W trakcie działań policjanci przypominali o obowiązujących obostrzeniach i uwrażliwiali osoby starsze na temat oszustw metodami "na wnuczka" i "na policjanta" - mówi sierż. sztab. Monika Sadurska, rzecznik słupskiej policji. - Policjanci przypomnieli, jakie obostrzenia występują w czerwonej strefie, wskazując przy tym istotę stosowania środków ochrony osobistej - dodaje.

Podczas przeprowadzonej akcji policjanci przekazali seniorom 150 maseczek ochronnych.

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako