Słupsk
(fot. Caritas.pl/Radio Gdańsk)

czwartek,

22 października 2020

12:15

Caritas tworzy w Słupsku Centrum Charytatywno-Opiekuńcze. "W końcu będzie stały punkt wydawania ciepłego posiłku"

Caritas rozszerzy swoją działalność w Słupsku. Powstanie Centrum Charytatywno-Opiekuńcze. Z pomocy będą mogły korzystać osoby starsze i niesamodzielne. Mówił o tym w czwartek gość słupskiego programu miejskiego Radia Gdańsk ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Centrum będzie działać w budynku przy ulicy Przemysłowej w Słupsku. Na miejscu wydawane będą ciepłe posiłki, powstaną łaźnie, przebieralnie, z których będą mogły korzystać osoby starsze, niesamodzielne i bezdomne.

- W Słupsku będzie w końcu stały punkt wydawania ciepłego posiłku. To jest bardzo ważne. Tak, jak mamy w Koszalinie z Domem Miłosierdzia. W Słupsku bardzo brakowało takiej działalności. Dotychczas przekazywaliśmy jedynie żywność, którą i tak trzeba było dodatkowo przetwarzać. Ponadto będziemy wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny, wspierać osoby starsze i niesamodzielne - mówił ksiądz Tomasz Roda.

POTRZEBNI WOLONTARIUSZE

Gość programu miejskiego w Słupsku opowiadał także o reaktywacji wolontariatu kryzysowego na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. - Poszukujemy wolontariuszy, apelujemy głównie do studentów, do osób pracujących. Aktualnie mamy pod opieką około 100 seniorów i 40 wolontariuszy. Chcemy być gotowi w każdej chwili, by każdemu zapewnić pomoc - dodał dyrektor Caritas.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

 

Paweł Drożdż/am