Słupsk
Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa powiedział Radiu Gdańsk, że do minimum ograniczona zostanie bezpośrednia obsługa petentów w Urzędzie Gminy Bytów (Fot. https://www.bytow.com.pl)

sobota,

17 października 2020

13:13

Wiceburmistrz Bytowa z koronawirusem, burmistrz i zastępca na kwarantannie. Zmiany w funkcjonowaniu urzędu

Koronawirus w bytowskim ratuszu. Zakażenie potwierdzono u wiceburmistrza Mateusza Oszmańca. Na kwarantannę trafił burmistrz Ryszard Sylka i jego drugi zastępca - Jacek Czapiewski. Wszyscy czują się dobrze. Z powodu zakażenia Urząd Gminy Bytów będzie pracował z ograniczoną bezpośrednią obsługą mieszkańców.


Zmiany będą obowiązywać od poniedziałku. Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa, powiedział Radiu Gdańsk, że do minimum ograniczona zostanie bezpośrednia obsługa petentów w Urzędzie Gminy Bytów.

ZMIANY W BYTOWSKIM URZĘDZIE

- Będziemy załatwiać tylko sprawy związane z obsługą Urzędu Stanu Cywilnego, z wydawaniem decyzji dotyczących ewidencji ludności i dowodów osobistych czy ochrony środowiska. Pozostałe rzeczy będziemy załatwiać na bieżąco, ale wnioski będziemy przyjmować drogą elektroniczną lub pocztą - mówił Ryszard Sylka.

Burmistrz zapewnił, że czuje się dobrze i swoje obowiązki może wykonywać zdalnie. W urzędzie za kierowanie wydziałami odpowiada teraz sekretarz Zenon Smantek.

ZAKAŻENIA W REGIONIE BYTOWSKIM

W powiecie bytowskim potwierdzono dotąd ponad 350 zakażeń koronawirusem. W sobotę pomorski sanepid poinformował o 20 nowych przypadkach.

Paweł Drożdż/ako