Słupsk
Początkujący funkcjonariusz po podstawowym kursie zarabia około 4 tysięcy złotych (Fot. KMP Słupsk)

sobota,

17 października 2020

11:49

Policja w Słupsku poszukuje nowych funkcjonariuszy. "To praca odpowiedzialna, ambitna i rozwijająca"

Słupska policja namawia do wstąpienia w ich szeregi. Policjanci uważają, że to połączenie chęci pomocy innym i społecznej misji.


Funkcjonariusze chcą także odczarować pewien mit ciążący na policjantach i przekonują, że ich zawód jest ciekawy, pełen pasji i każdego dnia pozwala zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

- O wstąpieniu do służby marzyłem od wielu lat. Pierwsze kroki podjąłem w styczniu 2020 roku. Złożyłem dokumenty do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Następnie zdałem testy sprawnościowe, test z wiedzy ogólnej, testy psychologiczne i przeszedłem badania lekarskie - mówi posterunkowy Michał Jarząbek. - Obecnie z uwagi na stan pandemii pełnię służbę w słupskiej komendzie, gdzie dotychczas poznałem wielu życzliwych funkcjonariuszy, dzięki czemu zapoznałem się z niektórymi tajnikami służby w mundurze. Już teraz mogę powiedzieć, że służba w policji jest na pewno pracą odpowiedzialną, ambitną i rozwijającą. Pracując w terenie, z ludźmi, stróże prawa spotykają się z ich problemami - dodaje posterunkowy.

Początkujący funkcjonariusz po podstawowym kursie zarabia około 4 tysięcy złotych. O tym, jak zostać policjantem i jakie kryteria należy spełnić, można przeczytać TUTAJ.

 

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako