Słupsk
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku chce by opracowano studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej (Fot. mat. prasowe)

piątek,

16 października 2020

14:22

Przetarg na opracowanie budowy obwodnicy Słupska i Kobylnicy. Rzecznik rządu: "Powstaje z myślą o mieszkańcach"

Ogłoszono przetarg na opracowanie podstawowych dokumentów pozwalających na budowę obwodnicy Słupska i Kobylnicy. Nowa droga ma być częścią trasy krajowej numer 21 w kierunku Ustki.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku chce by opracowano studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wraz z elementami koncepcji programowej, czyli wariantami przebiegu trasy.

- Cieszę się, że mogę zakomunikować kolejny sukces drogowy dla naszego regionu. Często zakorkowane miasto Słupsk i coraz prężniej rozwijająca się Kobylnica potrzebują obwodnicy. W sezonie letnim ułatwi to przemieszczanie się nie tylko mieszkańcom, ale również wszystkim udającym się nad morze np. do Ustki – podkreśla rzecznik rządu Piotr Müller.

Trasa ma powstać w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

WKRÓTCE KONSULTACJE

Obecnie droga krajowa numer 21 przebiega przez Słupsk w kierunku Ustki i Poznania. Na razie nie ustalono nowego przebiegu trasy krajowej. Teraz mają się rozpocząć konsultacje w tej sprawie.

- Cieszę się, że działania podejmowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad spełniają oczekiwania obywateli. Opinie mieszkańców przy tego typu inwestycjach to podstawa działalności takich instytucji. Infrastruktura drogowa powstaje z myślą o nich i to szczególnie z nimi powinna być konsultowana – powiedział Piotr Müller, poseł na Sejm RP.

Droga na powstać do roku 2030 w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic. W województwie pomorskim powstaną obwodnice Człuchowa, Brzezia oraz Starogardu Gdańskiego i Sztumu.

 

 

Przemysław Woś/ako