Słupsk
Z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby zmarły zmarły w Słupsku i powiecie trzy osoby (Fot. Pixabay)

piątek,

16 października 2020

14:47

Liczba zakażeń koronawirusem w regionie słupskim wciąż rośnie. Odnotowano 57 nowych przypadków

Odnotowano kolejne 32 zakażenia w Słupsku i 25 w powiecie. W województwie Pomorskim zakażonych od wczoraj jest kolejnych 547 osób. Z powodu COVID-19 zmarły 62-letnia kobieta i 76-letni mężczyzna ze Słupska oraz 74-letni mężczyzna z powiatu słupskiego.

Od soboty Słupsk znajdzie się w czerwonej strefie. Oprócz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej ograniczona zostanie liczba osób w placówkach handlowych - do 5 na 1 kasę. Lokale gastronomiczne czynne będą w godzinach 6-21. Zajęty może być co drugi stolik. Po godzinie 21:00 istnieje możliwość zamówienia posiłków wyłącznie na wynos.

KOLEJNE OBOSTRZENIA

W transporcie publicznym zajęte może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich. Wprowadzony zostaje zakaz organizacji imprez okolicznościowych takich jak wesela i konsolacje. W kościołach może przebywać maksymalnie jedna osoba na 7 mkw. Zgromadzenia publiczne odbywać się mogą do 10 osób.

W szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym, z wyłączeniem zajęć praktycznych. W wydarzeniach kulturalnych maksymalna liczba to 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać ale bez udziału publiczności. Całkowicie zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków i siłowni.

 

 

Joanna Merecka-Łotysz/pb