Słupsk
Leszek Kułakowski ma nadzieję, że kolejna edycja festiwalu imienia Krzysztofa Komedy dobędzie się już w tradycyjnej formie (Fot. Radio Gdańsk)

piątek,

16 października 2020

13:29

XXVI Komeda Jazz Festival odbędzie się, ale online. Odwołano dwa wydarzenia. Dyrektor artystyczny: "Czasy są trudne"

Gościem Studia Słupsk w piątek był Leszek Kułakowski, dyrektor artystyczny Komeda Jazz Festival. Opowiedział o trudnych czasach dla kultury. Nie wszystkie zaplanowane wydarzenia będą mogły dojść do skutku. 

- Cieszymy się, że udało się zorganizować ten festiwal, choć czasy są trudne. Niestety, z powodu pandemii odwołane zostały dwa wydarzenia. Między innymi koncert grupy Wojciech Karolak Trio. W związku z opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia komunikatem dotyczącym objęcia czerwoną strefą Słupska i powiatu odwołane są także wyczekiwane przez naszych fanów jamsession. Odbywały się one zazwyczaj po godzinie 22:00 w restauracji "Anna de Croy" lub hotelu, w którym mieszkają artyści. Nie mniej jednak Komeda Jazz Festival odbędzie się. Mamy nadzieję, że pierwszy i ostatni raz w takim kształcie i w czasach tak trudnych dla wszystkich - powiedział Leszek Kułakowski.

PRZYDATNE LINKI

Wszystkie koncerty Komeda Jazz Festival będą streamowane online na stronie facebookowej wydarzenia:
https://www.facebook.com/komedajazzfestival.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest tutaj: http://www.komedajazz.com/index.php/komeda_jazz_festival/xxvi_kjf_2020/program.

 

Posłuchaj całej rozmowy z Leszkiem Kułakowskim:

 

 

 

Joanna Merecka-Łotysz/pb