Słupsk
(fot. KMP w Słupsku)

piątek,

02 października 2020

15:39

Policjanci ze Słupska wręczyli dzieciom odblaski. To element ważnej akcji

W piątek przed szkołą podstawową na Banacha w Słupsku policjanci rozdawali dzieciom odblaski. Odbyło się to w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Świeć Przykładem".

Podczas spotkania funkcjonariusze uświadamiali uczniów i ich rodziców o zagrożeniach, które niesie za sobą brak widoczności na drodze oraz przypominali o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa.


"STARAMY SIĘ EDUKOWAĆ MIESZKAŃCÓW"

- To nie jest pierwsza taka akcja profilaktyczna słupskiej policji. Staramy się edukować naszych mieszkańców, zależy nam na ich bezpieczeństwie - mówi sierż sztab. Monika Sadurska, rzeczniczka policji w Słupsku.

- Przepisy ruchu drogowego nakładają na pieszego, który porusza się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, obowiązek noszenia takich elementów odblaskowych. W mieście w miejscu doświetlonym takiego obowiązku nie ma. My jednak zalecamy, żeby również w mieście odblaski nosić, z tego powodu, że to zdecydowanie poprawia widoczność pieszego na drodze - mówi sierż sztab. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

 

slupsk-odblaski2

Policjanci rozdawali dzieciom odblaski (fot. KMP w Słupsku)

 

- Będę korzystać z tego odblasku, przyczepię go do roweru. To bardzo ważne, by w okresie jesienno-zimowym było nas widać - mówi słupszczanka.

- Staramy się nosić odblaski, ale nie zawsze o nich pamiętamy. Dobrze, że są takie akcje przypominające nam o tym - dodaje uczennica.

Działania profilaktyczne "Świeć przykładem", a także przypadający na 1 października "Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków" skierowane są głównie do pieszych, w tym uczniów i seniorów.

 

Joanna Merecka-Łotysz/am