Słupsk
Eksperci badający miasta powiatowe wzięli pod uwagę przeciętne zużycie wody przez jedną osobę w rodzinie oraz podatek śmieciowy dla czteroosobowej rodziny. (Fot. Wikimedia Commons)

piątek,

02 października 2020

14:26

Bytów w czołówce najdroższych miast powiatowych w Polsce. "Winę ponosi monopolizacja usług komunalnych"

Bytów w czołówce najdroższych miast powiatowych w Polsce. Tak wynika z opublikowanego rankingu wydatków mieszkańców na usługi komunalne w 2020 r. przez firmę Curulis - doradztwo samorządowe.

Bytów uplasował się w końcówce tabeli (na miejscu 287), czyli jest to 52 najdroższe w Polsce miasto z rocznymi wydatkami na usługi komunalne w rodzinie w wysokości 4 136,26 zł. Według danych wyprzedził z opłatami Słupsk, Gdańsk i Sopot.

Eksperci badający miasta powiatowe wzięli pod uwagę przeciętne zużycie wody przez jedną osobę w rodzinie oraz podatek śmieciowy dla czteroosobowej rodziny.

- Winę za to ponosi monopolizacja usług komunalnych w Bytowie - uważa radny klubu Prawa i Sprawiedliwość w Bytowie Leszek Szymczak. - Sprzątają ulice, zarządzają cmentarzami i wywożą śmieci. Monopolizację usług potwierdza Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji w swoim raporcie - dodaje.

Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka uważa, że dane nie odzwierciedlają stanu faktycznego. - Gdy weźmiemy dane z Pomorza okazuje się, że jesteśmy na środku listy z opłatami - twierdzi.

Posłuchaj materiału naszego reportera:

 

 

Marcin Kamiński/amo