Słupsk
Uczniowie szkoły podstawowej nr 5 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku z powodu wykrytego patogenu u nauczycieli w placówkach mają odwołane lekcje (Fot. Pixabay/fernando zhiminaicela)

piątek,

18 września 2020

15:34

4 przypadki koronawirusa w regionie słupskim. I Liceum Ogólnokształcące na zdalnym nauczaniu do odwołania

4 nowe przypadki koronawirusa potwierdzono w piątek w regionie słupskim. Jak podaje Tomasz Augustyniak, Pomorski Inspektor Sanitarny zakażone są dwie osoby ze Słupska. To mężczyzna w starszym wieku oraz mężczyzna w średnim wieku, dwie z powiatu słupskiego to kobieta w średnim wieku oraz nastolatka.


Uczniowie szkoły podstawowej nr 5 oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku z powodu wykrytego patogenu u nauczycieli w placówkach mają odwołane lekcje.

SYTUACJA W SZKOŁACH

Testy potwierdziły kolejne zarażenia koronawirusem w I LO w Słupsku. Pozytywne wyniki ma drugi nauczyciel oraz uczeń. Od poniedziałku cała szkoła przechodzi na nauczanie zdalne do odwołania. W kwarantannie przebywa znaczna część uczniów i ich rodzin.

W SP nr 5 w Słupsku 36 rodzin i pięciu nauczycieli przebywa w kwarantannie po tym, jak pozytywny wynik testu otrzymał rodzic, który był na wywiadówce.

Na kwarantannie nadal pozostają także uczniowie 12 klas Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku.

W sumie w ciągu doby w województwie odnotowano 73 nowe zakażenia koronawirusem.

 

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako