Słupsk
Leszek Gierszewski założył Drutex w 1985 roku (Fot. Drutex SA)

środa,

16 września 2020

19:03

Prezes Drutexu Honorowym Obywatelem Bytowa. "Dzięki niemu miasto należy do najprężniej rozwijających się"

Na przyznanie wyróżnienia zgodziła się w środę Rada Miasta. W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, że odznaczenie jest podziękowaniem Leszkowi Gierszewskiemu za promowanie miasta oraz stworzenie w Bytowie firmy, która zatrudnia 3600 osób.


- Przyznany tytuł traktuję jako zobowiązanie do dalszego rozwoju zarówno firmy, jak i wspierania lokalnej społeczności. Moim marzeniem od zawsze jest, aby Drutex był gwarantem bezpieczeństwa i komfortu pracy dla wszystkich pracowników i dumą dla mieszkańców miasta - powiedział Leszek Gierszewski, prezes i twórca Drutex SA.

FIRMA OD PODSTAW

Leszek Gierszewski założył Drutex w 1985 roku. Jak podano w komunikacie dla mediów: "(...) od postaw stworzył firmę, którą od początku kieruje, opartą w 100 procentach na polskim kapitale. Obecnie to już potentat na europejskim rynku producentów stolarki okiennej. Swoje produkty dostarcza na wszystkie kontynenty świata (z wyjątkiem Antarktydy), a hale fabryczne to już niemal drugie miasto na obrzeżach Bytowa. Łącznie ponad 11 ha pod dachem. Firma bardzo mocno angażuje się w życie miasta, dając nie tylko stabilną pracę, ale i wspierając od lat setki lokalnych inicjatyw."

- Dzięki Leszkowi Gierszewskiemu i stworzonej przez niego firmie Bytów należy do najszybciej i najprężniej rozwijających się miast na Pomorzu - napisał w uzasadnieniu przyznania tytułu Jan Treder, przewodniczący Rady Miasta Bytowa.

Uroczystość wręczenia Leszkowi Gierszewskiemu tytułu Honorowego Obywatela Bytowa zaplanowano na 9 października 2020 roku.

 

Paweł Drożdż/ako