Słupsk
Funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem miała wyprzedzać innych samochód przed przejściem dla pieszych (Fot. Policja Słupsk)

środa,

16 września 2020

14:01

Nie żyje mężczyzna potrącony na pasach w Słupsku. Kobiecie, która miała w niego uderzyć, grozi 8 lat więzienia

Nie udało się uratować mężczyzny potrąconego przez samochód na przejściu dla pieszych w Słupsku. 58-latek zmarł w szpitalu. Do wypadku doszło w czwartek na ulicy Szczecińskiej. Za spowodowanie wypadku 27-letniej kobiecie grozi teraz do 8 lat więzienia.

58-latek razem ze swoją 54-letnią żoną mieli przeprowadzać rowery w oznakowanym miejscu. Wtedy uderzyło w nich Audi kierowane przez 27-latkę. Kobieta była trzeźwa.

WYPRZEDZAŁA PRZED PRZEJŚCIEM?

Według ustaleń funkcjonariuszy, chwilę przed wypadkiem kierująca wyprzedzała inny samochód przed pasami.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 27-letnia kierująca pojazdem marki Audi A6, jadąc w kierunku Kobylnicy, na prostym odcinku drogi o dwóch pasach ominęła samochód znajdujący się na prawym pasie ruchu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, i wjechała na pasy, uderzając w pieszych prowadzących rowery. W wyniku zdarzenia 54-letnia kobieta doznała ogólnych potłuczeń, a 58-letni mężczyzna w stanie ciężkim został zabrany do szpitala - przekazała Monika Sadurska z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 27-letniej kobiecie grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

  

Paweł Drożdż/pb