Słupsk
Do końca rekrutacji pozostał jeszcze miesiąc, a już 1600 zgłosiło chęć studiowania na Akademii Pomorskiej w Słupsku (Fot. Akademia Pomorska)

poniedziałek,

14 września 2020

12:03

Miało być gorzej, a jest... lepiej. Akademię Pomorską w Słupsku wybrało więcej studentów niż przed rokiem

Duże zainteresowanie studiami na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Na uczelnię zapisało się o 30 proc. więcej kandydatów, niż w latach ubiegłych. Na miesiąc przed zakończeniem rekrutacji podania złożyło 1600 osób. Rok temu o tej porze było około 1200 chętnych.

Prorektor ds. studentów na Akademii Pomorskiej, prof. Danuta Gierczyńska tłumaczy, że duży wpływ na rekrutację ma pandemia koronawirusa.

- Jesteśmy zdziwieni, ponieważ ministerstwo nas uprzedzało, że rekrutacja może być niższa o 30 procent. Okazało się jednak, że absolwenci szkół średnich wybrali niewielkie uczelnie, takie jak nasza. I mamy obecnie o 30 proc. lepszą rekrutację niż w ubiegłym roku - mówi profesor.

STUDENCI Z ZAGRANICY

Prorektor dodaje, że studiami na Akademii Pomorskiej interesuje się coraz więcej cudzoziemców. Na uczelnię zapisało się prawie 200 osób z zagranicy.

- Cudzoziemców jest bardzo dużo. Mamy nawet osoby z takich krajów jak Nigeria i Komory. Liczymy, że ten proces dydaktyczny dzięki temu będzie dla nas bardzo ciekawy - dodaje Danuta Gierczyńska.

KIERUNKI

Na Akademii Pomorskiej największym zainteresowaniem cieszą się kierunki medyczne, głównie ratownictwo i pielęgniarstwo. W tym roku bardzo dużo osób chce studiować także biologię, bezpieczeństwo narodowe i prawo. Rekrutację na słupskiej uczelni przedłużono do połowy października.

 

 

Paweł Drożdż/pb