Słupsk
Wszystkie Benedyktynki prowadzące Dom Pomocy Społecznej w Pachowie są zakażone koronawirusem (Fot. DPS Parchowo)

niedziela,

13 września 2020

17:08

Wszystkie zakonnice z pozytywnym wynikiem. Fala zakażeń koronawirusem w domu pomocy społecznej pod Bytowem

Do 65 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie koło Bytowa. Informację potwierdził starosta bytowski Leszek Waszkiewicz.

W sobotę patogen potwierdzono u 45 osób. To 37 podopiecznych i ośmiu pracowników. Najnowsze statystyki wskazują na 49 zakażonych podopiecznych DPS-u w Parchowie oraz 16 pracowników tego ośrodka. Razem to 65 osób.

Test jeszcze jednej osoby przebywającej w domu musi zostać powtórzony z powodu niejednoznacznego wyniku. Nie sprawdzono także jeszcze próbek od trójki podopiecznych oraz dwóch pracowników domu.

WYNIKI TESTÓW

Wśród 72 podopiecznych test dał wynik negatywny w 19 przypadkach. Wśród 53 pracowników 30 osób nie jest zakażonych. Pięciu nie testowano w ogóle, bo nie miały w ostatnich dniach kontaktu z nikim zakażonym.

- DPS w Parchowie funkcjonuje niemal normalnie w dwóch osobnych budynkach. W jednym przebywają osoby zakażone, w drugim te, które mają negatywny wynik testu - doprecyzował starosta bytowski.

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ NIE WYMAGA OPIEKI SZPITALNEJ

Tylko jedna osoba została, ze względu na stan zdrowia, przewieziona do szpitala. Pozostali zakażeni nie wymagają leczenia szpitalnego i czują się w miarę dobrze.

DPS w Parchowie jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Badania u wszystkich ośmiu zakonnic pracujących w domu dały pozytywny wynik.

 

 
Przemysław Woś/pb