Słupsk
Apel jest wynikiem ostatnich wydarzeń związanych z nieszczelnością sieci gazowej (fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

piątek,

11 września 2020

15:51

Nietypowy apel prokuratury w Słupsku. Śledczy proszą o kontrolę instalacji gazowej w budynkach komunalnych

Śledczy z prokuratury w Słupsku zwrócili się do władz miasta o sprawdzenie instalacji gazowej we wszystkich budynkach komunalnych. To pokłosie ostatnich wydarzeń związanych z nieszczelnością sieci gazowej. Na ulicy Kniaziewicza wyciek gazu stwierdzono aż w pięciu miejscach w jednym budynku. Prokuratura prowadzi też śledztwo w sprawie śmierci 13-latki, która zaczadziła się łazience w mieszkaniu przy ulicy Rybackiej.


- Prokurator Okręgowy Krzysztof Młynarczyk wystąpił do prezydent Słupska o niezwłoczne zainicjowanie kompleksowej kontroli we wszystkich lokalach mieszkalnych, których właścicielem jest miasto, wyposażonych w instalację gazową do podgrzewania wody - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku prokurator Paweł Wnuk.

DODATKOWA KONTROLA TRWA OD CZERWCA

Rzecznik urzędu miejskiego w Słupsku Monika Rapacewicz podkreśla, że dodatkowa kontrola mieszkań z instalacją gazową trwa od połowy tego roku.

- Wykonywane są powtórne przeglądy instalacji gazowej i na ten moment są one przeprowadzane dwutorowo. Są kontrole doroczne oraz powtórne, dodatkowe, które rozpoczęły się już w czerwcu - mówi Monika Rapacewicz.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku administruje około 11 tysiącami mieszkań. Większość z nich ma instalację gazową.

 

Przemysław Woś/am