Słupsk
(Fot. Młodzieżowy Dom Kultury)

środa,

09 września 2020

14:53

Słupski Młodzieżowy Dom Kultury przygotował bogatą ofertę edukacyjną. Dyrektor placówki zaznacza, że chętnych nie brakuje

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego słupskie instytucje kultury prześcigają się w propozycjach wypełnienia wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Absolutnym hitem w tym roku są zajęcia wokalne, na które trudno już o wolne miejsce. Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury zapowiada "dogrywkę".

- Rzeczywiście absolutnym numerem jeden w tym roku są zajęcia wokalne i plastyczne. Myślę, że w przypadku śpiewu to zasługa telewizyjnych programów - mówi Violetta Wójcik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.  - Zajęcia w MDK prowadzimy dla dzieci od piątego roku życia. Przychodzą też do nas studenci. W tym roku z ciekawszych propozycji mamy jeszcze naukę gry w brydża. Pozostaje też to, co do tej pory mieliśmy w ofercie - taniec, teatr, rytmikę, grę na instrumentach. Każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia.

CHĘTNYCH NIE BRAKUJE

Z ofert słupskiego MDK-u tygodniowo korzysta około trzy tysiące dzieci i młodzieży.

- W samym obiekcie jest ich blisko tysiąc ale, co muszę podkreślić, nasi nauczyciele obsługują też przedszkola miejskie - tłumaczy Violetta Wójcik. - W MDK-u zatrudnionych jest 30 nauczycieli. To w tym momencie wystarczająca liczba osób, żeby zapewnić zajęcia na takim poziomie, jakim chcemy i jakiego oczekują słupszczanie - dodaje.

LICZNE OFERTY

Zajęcia pozalekcyjne, które zapewniają naukę i pogłębianie swoich umiejętności, dostępne są w wielu instytucjach kultury w mieście. Oprócz słupskiego MDK-u, najwięcej propozycji znajduje się w Słupskim Ośrodku Kultury czy Klubie Kwadrat na osiedlu Niepodległości w Słupsku.

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury Violetta Wójcik w rozmowie z dziennikarką Radia Gdańsk opowiedziała także między innymi o prowadzeniu zajęć w reżimie sanitarnym.

Posłuchaj całej rozmowy:

 

 

Joanna Merecka-Łotysz/pb