Słupsk
Znicze w Słupsku będą mogły być ponownie wykorzystane (Fot. Anna Bobrowska/KFP)

piątek,

07 sierpnia 2020

12:25

"Zniczodzielnie" na słupskich cmentarzach. Będzie można też bezpłatnie wypożyczyć grabki i konewkę

Drugie życie znicza na słupskich cmentarzach. Miasto ustawiło regały, gdzie można podzielić się niechcianymi lampionami. - Są ustawione z myślą o uboższych i starszych słupszczanach - mówi rzecznik prasowy prezydenta Słupska Monika Rapacewicz.

- Będą to tzw. Zniczodzielnie, czyli regały na kompletne i zużyte znicze. Będzie można je pozostawić na ustawionym regale, zamiast wyrzucać do kosza. Każdy potrzebujący będzie mógł nieodpłatnie wybrać sobie znicz z półki, dopasować do niego kupiony wkład i wykorzystać go ponownie.

POŻYCZAMY GRABKI I KONEWKI

To jednak nie koniec usprawnień na słupskich cmentarzach.

- Obserwując osoby odwiedzające cmentarze, a w szczególności osoby starsze, podjęliśmy decyzję o ustawieniu stojaków na narzędzia gospodarcze, które będą mogły być nieodpłatnie wykorzystywane podczas porządkowania grobów swoich bliskich. Stojaki wyposażone zostaną w grabki metalowe, grabie do liści, haczki oraz konewki.

PRZY UJĘCIACH WODY

Takie stojaki mają zostać zamontowane w sąsiedztwie ujęć wody lub niedaleko nich. Nasza inicjatywa ma na celu także ograniczenie ilości odpadów oraz wsparcie środowiska naturalnego. Zamiast kupować narzędzia można skorzystać z dostępnych, a zamiast wyrzucać dobre produkty można podzielić się nimi z innymi.

Jeżeli regały i stojaki okażą się przydatne, Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku sukcesywnie będzie zwiększał ich liczbę.

 

Marcin Kamiński