Słupsk
Policjanci kontrolowali sklepy. Nałożyli 6 mandatów i skierowali 4 wnioski do sądu (Fot. KMP Słupsk)

piątek,

31 lipca 2020

18:16

Mandaty i wnioski do sądu za brak maseczek. Policja skontrolowała przestrzeganie obostrzeń w Ustce

Sześć mandatów i cztery wnioski o ukaranie do sądu. To efekt policyjnej kontroli noszenia maseczek w miejscach publicznych w Ustce.

- Takie kontrole w Ustce i Słupsku prowadzimy regularnie - mówi rzecznik prasowy słupskiej policji sierż. sztab. Monika Sadurska.

- W czwartek słupscy policjanci interweniowali w ponad pięćdziesięciu przypadkach. Kontrole odbywały się głównie w usteckich sklepach i w środkach komunikacji miejskiej. W trakcie rozmów z policjantami zdecydowana większa liczba osób zaczęła stosować się do zaleceń. Okazało się, że turyści mieli maseczkę przy sobie, a użyli jej dopiero, gdy policja zwróciła im uwagę. Wynikiem tych działań było pouczenie 40 osób, ukaranie 6 osób mandatami karnymi i sporządzenie 4 wniosków o ukaranie do sądu - precyzuje rzecznik prasowy słupskiej policji.

NAJLEPIEJ W AUTOBUSACH

Jak zauważą rzeczniczka, podczas przeprowadzanych kontroli okazało, że najbardziej zdyscyplinowani byli pasażerowie w autobusach.

- W niektórych z nich nie było ani jednej osoby lekceważącej przepisy. W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy - dodaje Monika Sadurska.

WZROST ZAKAŻEŃ

Liczba zakażeń w Polsce rośnie. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 657 przypadków. W Słupsku i regionie potwierdzono  trzy nowe przypadki. Dwa z nich należą do ogniska związanego z podustecką firmą MOWI, a jeden przypadek potwierdzono w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

 

Posłuchaj materiału reportera Radia Gdańsk:

 

 

Marcin Kamiński/pb