Słupsk
Podczas zlotu będzie można zapoznać się z wojskowym umundurowaniem II Wojny Światowej (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

czwartek,

30 lipca 2020

14:31

II Zlot Pojazdów Wojskowych w Ustce. W programie m.in. rekonstrukcje na Bunkrach Bluechera

Cztery dni potrwa II Zlot Pojazdów Wojskowych w Ustce na terenie Bunkrów Bluechera. Impreza rozpoczyna się w czwartek o godz. 18:30 paradą kilkudziesięciu pojazdów wojskowych, które przejadą przez kurort.

Będzie można zobaczyć między innymi amerykańskie, radzieckie i francuskie wozy bojowe oraz czołgi.- Na miejscu będzie można skorzystać z przejażdżek czołgiem i innymi pojazdami - mówi organizator Marcin Barnowski. - Na miejscu są grupy rekonstruktorów, z którymi razem postaramy się odtworzyć fragmenty Powstania Warszawskiego. Przejedziemy również przez Ustkę. Na chwilę zatrzymamy się pod pomnikiem Państwa Podziemnego, żeby złożyć kwiaty i zapalić znicz - dodaje.

NIE TYLKO GROCHÓWKA

Codziennie, o godz. 17:15 odbywają się prezentacje pojazdów wojskowych. Na miejscu, w Bunkrach Bluechera oprócz tych atrakcji będzie można zjeść nie tylko wojskową grochówkę, obkupić się w pamiątki wojskowe i zwiedzić muzeum z multimedialną wystawą.

 

(Mat. Marcin Kamiński)

 

Marcin Kamiński/pb


Zobacz Galerię