Słupsk
(fot. Google Street View)

czwartek,

30 lipca 2020

10:49

Kilkanaście ulic w Słupsku czeka modernizacja. Radni przegłosowali zmiany w budżecie

Podczas środowej sesji rady miasta słupscy radni przyjęli zmiany w budżecie, które zdecydowały o tym, jak będą wyglądały prace remontowe ulic w mieście w ciągu kilku najbliższych lat.


Miejscy rajcy niemal jednogłośnie zadecydowali o przekazaniu środków na stworzenie dokumentacji projektowej dla ulic, które mają zostać zmodernizowane w ramach rządowych środków. Mowa o 30 milionach złotych, które trafią do miasta w ramach "Programu na rzecz zwiększania szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024".

ZMIANY NA KILKUNASTU ULICACH

Z tych pieniędzy do 2023 roku wyremontowane zostaną między innymi ulice Banacha, Zauchy, Szpilewskiego, Grechuty wraz z budową dróg dojazdowych (Przybory, Kaczmarskiego, Ordonówny, Nalepy) i oświetleniem na ulicach Niemena, Riedla, Kiepury i Osieckiej. Przebudowana ma być ulica Sułkowskiego oraz Łady-Cybulskiego. Budowany ma być buspas w ciągu ulicy Morskiej łączącym ulicę Poniatowskiego z ulicą Bałtycką oraz kompleksowo przebudowane zostaną ulice Lawendowa i Owocowa.

DOMY KOMUNALNE NA CHEŁMOŃSKIEGO DO WYBURZENIA

Wśród przesuwanych środków było też 300 tysięcy złotych na wyburzenia starych domów komunalnych na ulicy Chełmońskiego. Są one już wysiedlone lub mieszkańcy mają przyznane inne lokale. W tym miejscu też mają powstać inwestycje deweloperów.

 

Joanna Merecka-Łotysz/am