Słupsk
Kierownik schroniska przyznaje, że to bardzo trudna sytuacja i jedynym rozwiązaniem są adopcje i sterylizacje kotów (Fot. Pixabay/Daga Roszkowska)

wtorek,

28 lipca 2020

14:46

Słupskie schronisko dla zwierząt wstrzymało przyjęcia kotów. "Szukamy dla nich domów, nawet tymczasowych"

Słupskie schronisko wstrzymało przyjmowanie kotów. Zabrakło dla nich miejsca. Obecnie na przewidzianych w placówce 80 miejscach dla tych zwierząt przebywa ich setka.

- Boksy mamy przepełnione, dlatego wstrzymaliśmy przyjmowanie zwierząt od osób indywidualnych - mówi kierownik schroniska Marta Śmietanka. - Mamy dużo małych kociąt i kotów, które wymagają ciągłej opieki, dlatego dbamy o nasz dobrostan. Nieraz zdarza się, że trafiają do nas zwierzęta spoza gmin, które mają podpisaną umowę ze schroniskiem - tłumaczy.

ADOPTUJMY

Kierownik schroniska przyznaje, że to bardzo trudna sytuacja i jedynym rozwiązaniem są adopcje i sterylizacje kotów.

- Szukamy domów dla naszych zwierząt, psów i kotów. Nawet niech będą to domy tymczasowe, ale dla nich to zdecydowanie lepsze warunki niż klatki w schronisku. Poza tym, jak chcemy sprawić sobie psa lub kota, to pamiętajmy, że u nas jest ich mnóstwo. Czekają właśnie na dom - podkreśla Marta Śmietanka.

 

Nową siedzibę schroniska w Słupsku otwarto w czerwcu. Jego budowa kosztowała 7 mln złotych. Placówka może przyjąć 160 psów i 80 kotów.

 

Marcin Kamiński/ako