Słupsk
Politycy byli gośćmi w miejskim programie Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

poniedziałek,

13 lipca 2020

14:48

Politycy o rozstrzygnięciu wyborów: "Wszystkie środowiska się zmobilizowały. Teraz trzeba wyciągnąć do siebie rękę"

Największy sukces tych wyborów to ogromna mobilizacja wyborców - uważają poseł Zbigniew Konwiński z PO i radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Sebastian Irzykowski z PiS. Politycy komentowali w miejskim programie Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich.


- Wszystkie środowiska się zmobilizowały, widzimy, że wyniki są bardzo wysokie. Mówiono, że około 10 mln głosów powinno wystarczyć do zwycięstwa. Rafał Trzaskowski, jeśli dojdą głosy z zagranicy, powinien taki wynik osiągnąć. Okazuje się to w tych wyborach, przy takiej frekwencji jeszcze za mało - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Konwiński.

- Frekwencja zaskoczyła wszystkich. Dla mnie najważniejsze jest to, że w tej chwili musimy się zastanowić, jak ułożyć współpracę na kolejne lata. Mamy podział dosyć mocny, opinia publiczna się bardzo mocno spolaryzowała. Teraz trzeba wyciągnąć do siebie rękę - mówił Sebastian Irzykowski z PiS.

 

WYNIK WYBORÓW

Według nieoficjalnych wyników wybory wygrał Andrzej Duda. Na Pomorzu wyższe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski, który otrzymał około 60 procent głosów. Urzędującego prezydenta poparło ponad 40 procent wyborców.

Całej rozmowy z politykami można posłuchać tutaj:

 

Przemysław Woś/ako