Słupsk
Z powodu zakażenia zmieniają się zasady wejścia do słupskiego szpitala (fot. Google Street View)

poniedziałek,

13 lipca 2020

10:49

Kolejne zakażenia w powiecie bytowskim. Łącznie na Pomorzu jest już 713 przypadków

Są dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie bytowskim. To osoby z kwarantanny z ogniska jednostki wojskowej. W Szpitalu Wojewódzkim nie wykryto nowych zakażeń.Z powodu zakażenia zmieniają się zasady wejścia do słupskiego szpitala. Otwarte jest główne wejście od strony ul. Hubalczyków, zamknięte dwa dotychczas funkcjonujące wejścia boczne. Pacjenci przed wejściem zobowiązani są także do utrzymania dystansu społecznego.

Nadal zamknięte pozostają oddziały oraz poradnie położniczo-ginekologiczne, neonatologiczne oraz patologii ciąży.

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczęło działalność drugie laboratorium, prowadzące badania w kierunku koronawirusa. Zwiększy to wydajność słupskich laboratoriów diagnostycznych do blisko 200 testów na dobę.

Laboratorium umożliwi obsługę okolicznych szpitali powiatowych: Miastko, Człuchów, Sławno, Bytów, Lębork, skracając tym samym czas oczekiwania na diagnostykę SARS-CoV-2 .

713 ZAKAŻEŃ NA POMORZU

Od początku pandemii liczba osób w Słupsku i powiecie, u których stwierdzono wynik dodatni, to 28. Wyzdrowiało 13 z nich. W całym województwie pomorskim potwierdzonych przypadków jest 713.
 
Joanna Merecka-Łotysz/ako