Słupsk
Gościem słupskiego studia była Elżbieta Łukaszus-Mijewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury (Fot. materiały prywatne)

czwartek,

09 lipca 2020

12:32

Słupskie Kino Rejs po raz pierwszy w swojej historii w plenerze. Niezwykłe propozycje filmowe na wakacyjne piątki

Kino Rejs organizuje projekcje plenerowe z okazji trwających wakacji. - Na naszych widzów czekają bardzo ciekawe propozycje - przekonuje Elżbieta Łukaszus-Mijewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. Pokazy odbywać będą się na dziedzińcu Szkoły Kultury.


- Potrzeba matką wynalazków, więc w okresie pandemicznych zakazów i nakazów szukaliśmy nowych dróg dotarcia do widza. Od dwóch tygodni ponownie odbywają się stacjonarne pokazy filmowe w Teatrze RONDO, a koneserzy studyjnego repertuaru nadal mogą odwiedzać wirtualną salę Rejsu na platformie mojeekino.pl. Teraz, na czas nadchodzących wakacji, Rejs ma jeszcze jedną propozycję dla swoich widzów: projekcje plenerowe - mówi Elżbieta Łukaszus-Mijewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury. - Na naszych widzów, choć pod pewnymi obostrzeniami, czekają bardzo ciekawe propozycje. Co najważniejsze, nie będą się one pokrywać z naszym repertuarem z sali kinowej - dodaje.

PROJEKCJE W KAŻDY PIĄTEK

- W lipcowe i sierpniowe piątki zapraszamy na malowniczy dziedziniec Szkoły Kultury. Odbędzie się tam siedem pokazów, w trakcie których na przedpremierowych seansach zostaną wyświetlone znakomite tytuły, prezentowane dotąd wyłącznie w ramach onlinowego festiwalu WIOSNA FILMÓW - tłumaczy Elżbieta Łukaszus-Mijewska. - To jest tak zwane "kino środka". Najtrudniejszy jest chyba ostatni film. Finałowa letnia propozycja, ale ma też chyba najbardziej dotykający tytuł: "Zło nie istnieje", w reżyserii Irańczyka Mohammada Rasoulofa - dodaje.

PRZYGOTOWANI NA WSZYSTKO

Pokazy odbędą się na dziedzińcu Szkoły Kultury, SOK, na ul. Banacha 17. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych projekcja filmu zostanie przeniesiona do Teatru RONDO, na ul. Niedziałkowskiego 5. O ewentualnej zmianie miejsca organizatorzy poinformują widzów w dniu seansu o godzinie 20 na stronie internetowej: www.sok.slupsk.pl oraz na stronie facebookowej kina Rejs.

Decyzja o przeniesieniu pokazu będzie ostateczna. W Teatrze RONDO seans rozpocznie się z dziesięciominutowym opóźnieniem. Osoby, które zakupiły bilety na pokaz, ale nie zaakceptują zmiany miejsca, otrzymają zwrot pieniędzy.

Kasa kina Rejs w Teatrze RONDO czynna jest w okresie wakacyjnym od środy do piątku w godzinach 14:00-18:00 oraz pół godziny przed każdym seansem. Numer kontaktowy to 59 842 63 49. Z organizatorami można się połączyć pod numerem 507 846 243.

Posłuchaj rozmowy całej rozmowy:

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako