Słupsk
(fot. Pixabay, Radia Gdańsk/Przemysław Woś)

wtorek,

30 czerwca 2020

10:26

Burmistrz Ustki, jego zastępca i sekretarz miasta pod nadzorem epidemiologicznym. Koronawirus w urzędzie miejskim

47 osób pod nadzorem sanepidu po wykryciu zakażenia koronawirusem u szefa miejskiej spółki w Ustce. 30 osób jest na kwarantannie, kolejnych 17 jest pod nadzorem epidemiologicznym. Wśród nich ścisłe kierownictwo urzędu miejskiego w Ustce - burmistrz, jego zastępca, skarbnik i sekretarz miasta oraz ośmiu radnych.
Wszyscy brali udział w obradach jednej z komisji na której był szef miejskiej spółki.

- Urząd miejski pracuje z niewielkimi modyfikacjami, krócej otwarta jest kasa. Wszystkich interesantów przyjmujemy wyłącznie na parterze. Apelujemy do mieszkańców, by w miarę możliwości wszystkie sprawy załatwiać online lub przez telefon, a do urzędu przychodzić wyłącznie, kiedy jest to absolutnie niezbędne. Mieliśmy już spotkanie kierownictwa online, wszyscy czujemy się dobrze - mówi rzecznik magistratu w Ustce Eliza Mordal.

W regionie słupskim wykryto jeden nowy przypadek koronawirusa u mężczyzny z powiatu bytowskiego. Na kwarantannie domowej na bytowszczyźnie jest 277 osób, 74 są pod nadzorem epidemicznym. Do tej pory wykryto osiem przypadków koronawirusa, dwie osoby wyzdrowiały.

W powiecie słupskim kwarantannę odbywa 357 osób, 23 są pod nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory u 17 osób wykryto koronawirusa, 12 wyzdrowiało.

Przemysław Woś