Słupsk
Impreza trwa przez całe lato. Udział jest bezpłatny (fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

niedziela,

28 czerwca 2020

15:12

Garden Party u Karola. Coniedzielne koncerty przed pomnikiem Szymanowskiego w Słupsku

Garden Party u Karola. Pod taką nazwą, już po raz piąty, rozpoczął się cykl letnich koncertów przed pomnikiem Karola Szymanowskiego w parku Jerzego Waldorffa w Słupsku. Koncerty odbywają się pod gołym niebem i przyciągają tłumy mieszkańców oraz turystów.

Joanna Kubacka, pomysłodawczyni wydarzenia, powiedziała, że Garden Party u Karola jest wyjątkową, letnią muzyczną ucztą dla wszystkich spragnionych muzyki.

OD MUZYKI ETNICZNEJ PO JAZZOWĄ

- Tutaj jest bardzo zróżnicowana muzyka, która powinna pasować wielu osobom. Zwykle zaczyna i kończy ten cykl Polska Filharmonia Sinfonia Baltica. Pomiędzy są bardzo różne zespoły, które reprezentują różne gatunki i style muzyczne. Od muzyki etnicznej, na jazzowej kończąc – mówiła Joanna Kubacka.

Na jubileuszowy, niedzielny koncerty przyszło ponad sto osób.

DŹWIĘKI POD GOŁYM NIEBEM

- To impreza na świeżym powietrzu, w pięknym parku, przy pomniku Karola Szymanowskiego. Tylko przychodzić, słuchać i rozkoszować się piękną pogodą, słońcem - mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia. - Przychodzę od początku. Zawsze jest piękny, muzyczny klimat. Dzisiaj wyjątkowo gorąca aura, ale proszę zobaczyć, nikogo to nie odstrasza i przychodzi coraz więcej młodych osób - dodawała kolejna słupszczanka.

Koncerty w ramach Garden Party u Karola odbywają się w wakacyjne niedziele. Impreza trwa przez całe lato. Udział jest bezpłatny.


Paweł Drożdż/puch