Słupsk
Dozowniki mają specjalny przycisk, który uruchamiany jest nogą (fot. Port Jachtowy Łeba)

sobota,

27 czerwca 2020

11:03

Najpierw Ustka, teraz Łeba. Pomorskie miejscowości przy plażach ustawiają urządzenia do dezynfekcji rąk

Specjalne pojemniki do bezdotykowej dezynfekcji rąk stanęły przed wszystkimi zejściami na plażę w Łebie. Można z nich korzystać za darmo. Dozowniki mają specjalny przycisk, który uruchamiany jest nogą. Jedno urządzenie może zdezynfekować około 2 tysiące rąk. Podobne rozwiązanie wprowadzono niedawno w Ustce.

Zastosowanie dozowników przy wejściach na plażę ma utrudniać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Za obsługę urządzeń odpowiada Port Jachtowy w Łebie.

DOZOWNIKI I SPECJALNE TOALETY

- Codziennie nasz operator pilnuje, by dozowniki były napełnione. Niestety wiele osób robi sobie chyba żarty i używa ich po kilka-kilkanaście razy. Na bieżąco to jednak uzupełniamy, by każdy mógł zdezynfekować ręce przed wejściem na plażę i zaraz po wyjściu - mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby.

Burmistrz dodał, że trwają rozmowy, by przy zejściach na plaże zainstalować dodatkowe toalety, również z możliwością dezynfekowania rąk. - Chcemy to zrobić jak najszybciej, by w szczycie sezonu jak najwięcej osób mogło z tego sprawnie korzystać - powiedział.

APEL O ZACHOWANIE DYSTANSU

Andrzej Strzechmiński zaapelował także do mieszkańców i turystów o zachowanie dystansu na plaży.

- Zachowajcie zdrowy rozsądek i wszystkie wytyczne, które zostały wprowadzone na najbardziej oblegane miejsce, które może być ogniskiem zapalnym, czyli plaże. Proszę, aby tam zachować koniecznie środki bezpieczeństwa i utrzymywać jak największy dystans społeczny - apelował samorządowiec.

Do Łeby w sezonie letnim przyjeżdża średnio ponad 300 tysięcy turystów. 
 

Paweł Drożdż/mrud