Słupsk
Uczniowie ZSI w Słupsku odwzorowali sceny ze znanych dzieł malarskich (fot. Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku)

poniedziałek,

01 czerwca 2020

11:09

Z humorem i pomysłowością odwzorowali znane dzieła malarskie. Artystyczny happening słupskich uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku zorganizowali lokalną odsłonę akcji pod hasłem "Odwzoruj dzieło sztuki". Młodzież wybrała swoje ulubione obrazy i odtworzyła znajdujące się na nich sceny. Cel zrealizować można było techniką dowolną, z wykorzystaniem tego, co akurat znajdowało się pod ręką.

Uczniowie ZSI w tym trudnym czasie nauki zdalnej nie przestają zaskakiwać, a ich pomysły są godne naśladowania. Młodzi słupszczanie wszystko zrobili sami: zbudowali plan zdjęciowy, wybrali modeli wśród społeczności szkolnej, przygotowali stylizacje i na koniec wykonali zdjęcia.


PROMOCJA SZTUKI I SPOSÓB NA ROZBUDZENIE KREATYWNOŚCI

- Celem akcji była promocja sztuki, a także wyćwiczenie kreatywnego myślenia w oparciu o doskonałe przykłady ze świata sztuki. Poza tym była to świetna zabawa, z dużym ładunkiem humoru i dystansu wobec siebie. Świetny sposób na rozbudzenie kreatywności. Zdjęcia nasi uczniowie zamieszczali w mediach społecznościowych, które cieszą się dużą popularnością – mówi Daniel Stawski z ZSI w Słupsku.

 

slupsk-foto2 copy

Obrazy odtworzone przez uczniów ze Słupska (fot. ZSI w Słupsku)

 

- Zachęcamy naszą młodzież do tego typu akcji, a oni chętnie, jak widać, biorą w nich udział. Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że to wyjątkowa szkoła i wyjątkowa młodzież - dodaje Daniel Stawski.

Organizatorem i koordynatorem akcji była Katarzyna Serafin, nauczycielka w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Wszystkie prace słupskich uczniów dostępne są na Facebooku.

 

slupsk-foto3

Przy odtwarzaniu prac liczyła się kreatywność i dobra zabawa (fot. ZSI w Słupsku)

 

Joanna Merecka-Łotysz/am