Słupsk
Pracownicy opieki społecznej i nauczyciele najmłodszych dzieci ze Słupska przejdą testy na koronawirusa (fot. Szpital Wojewódzki w Słupsku)

piątek,

22 maja 2020

11:55

Już w poniedziałek przedszkola i żłobki w Słupsku zostaną otwarte. Nauczyciele najmłodszych dzieci przejdą testy na koronawirusa

Będą testy na koronawirusa dla pracowników opieki społecznej w Słupsku. Badania przejdzie też około dwustu nauczycieli nauczania początkowego, przedszkoli, żłobków oraz opiekunów świetlic.


- Testy będą przeprowadzane w przyszłym tygodniu. Zbadanych zostanie około 80 osób. To testy dotyczące przeciwciał koronawirusa, a później, jeśli zajdzie taka potrzeba, będą to testy genetyczne. Chodzi o pracowników Domu Pomocy Społecznej, Dziennego Domu Pomocy Społecznej, a także Warsztatów Terapii Zajęciowej i świetlic środowiskowych. Zaczynamy w środę 27 maja, opracowujemy harmonogram i zasady sanitarne oraz logistyki - mówi rzecznik słupskiego ratusza Monika Rapacewicz.

W poniedziałek 25 maja w Słupsku zostaną otwarte przedszkola i żłobki. Nauczyciele, którzy będą opiekowali się dziećmi już są badani. Testy na koronawirusa przejdzie również niemal trzystu pracowników czterech Domów Opieki Społecznej w powiecie słupskim. Badania obejmują również dziesięć procent podopiecznych tych placówek, czyli około pięćdziesięciu osób.

CZĘŚĆ PLACÓWEK PRZESZŁA JUŻ TESTY

Część badań już wykonano, wszystkie dały wynik negatywny. Testy przeprowadzono już w DPS Machowniko. Tu przebadano 54 pracowników i 9 podopiecznych. Starostwo Powiatowe w Słupsku czeka na wyniki badań 60 pracowników i 14 osób przebywających w DPS w Lubuczewie. Od 31 maja do 3 czerwca testy przejdzie również 69 pracowników i 10 podopiecznych placówki w Przytocku oraz 80 pracowników i 12 osób przebywających w domu w Machowinie.

Do tej pory w Słupsku i powiecie słupskim wykryto 9 przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie osoby zostały już uznane za osoby zdrowe.

 

Przemysław Woś/am