Słupsk
Nowe wejście do poradni słupskiego szpitala (fot. Szpital Wojewódzki w Słupsku)

piątek,

22 maja 2020

11:15

Poradnie słupskiego szpitala rozszerzają działalność. Na jakich zasadach będą przyjmowani pacjenci?

Poradnie ambulatoryjne Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku są powoli otwierane. Szpital przyjmie pacjentów tylko w uzasadnionych przypadkach, w pozostałych proponowane są teleporady. Dla pacjentów zorganizowano także osobne wejście do poradni.


- Przypominam, że nadal większość pacjentów poradni ambulatoryjnych przyjmowanych jest w trybie teleporad. Jedynie w przypadku pierwszych wizyt i w sytuacjach uzasadnionych względami medycznymi pacjenci przyjmowani są w poradniach osobiście. Podczas umawiania do poradni pracownicy szpitala wskazują, czy pacjenci umawiani są na teleporadę, czy na wizytę osobistą w poradni. Prosimy pacjentów, aby pamiętali o wskazanym im trybie - informuje Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala.

PACJENTÓW OBOWIĄZUJE REŻIM SANITARNY

- Należy pamiętać, że z powodu trwającej pandemii COVID-19 przyjmowanie pacjentów w poradniach musi odbywać się zgodnie z reżimem sanitarnym. Z tego powodu do budynku poradni wpuszczana będzie tylko określona przepisami liczba pacjentów. Wejście kolejnego pacjenta będzie następowało tylko po wyjściu jednej z osób przebywających w środku. Każdy wchodzący będzie miał przeprowadzany pomiar temperatury ciała i dezynfekowane ręce - tłumaczy Prusak.

UMAWIANIE TELEPORAD I WIZYT OSOBISTYCH

Pacjenci umawiani na teleporadę mają wyznaczany przedział godzinowy, w którym ustalonego dnia telefonuje do nich lekarz z poradni. Aby były udzielane sprawnie, pacjenci zobowiązani są odbierać telefony we wskazanych godzinach.

W przypadku konieczności osobistej wizyty w poradni, pacjenci umawiani są na konkretne godziny. Na terenie szpitala zobowiązani są do noszenia maseczek na twarzach oraz rękawiczek ochronnych. Obostrzenia te będą obowiązywały do odwołania.

WEJŚCIE DO PORADNI

Obecnie pacjenci kierujący się do poradni wchodzą wejściem do części "E" szpitala, od strony wewnętrznego parkingu. Od poniedziałku 25 maja będzie to możliwe jedynie przez dodatkowe wejście usytuowane z boku budynku "D". Dotychczasowe wejście do poradni z holu głównego budynku szpitala zostanie zamknięte. Droga dojścia do nowego zostanie oznaczona plakatami informacyjnymi.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku jest 25 poradni. Pacjenci mogą się do nich umówić pod numerem rejestracji telefonicznej – tel. 59 8460 700 w godz. 7.00–14.30.

 

Joanna Merecka-Łotysz/am