Słupsk
Zdaniem przewodniczącej ZNP w Słupsku organizacja egzaminów maturalnych, gimnazjalnych oraz dla klas ósmych będzie w tym roku ogromnym wyzwaniem (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

czwartek,

21 maja 2020

15:11

Przewodnicząca ZNP w Słupsku o nauczaniu online: jest trudniejsze i bardziej czasochłonne [POSŁUCHAJ]

- Bywa, że nauczyciel pracuje przez większą część dnia, bo uczniowie przesyłają prace o różnych porach - mówi Gabriela Bereżecka ze Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupsku. Przewodnicząca ZNP była gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM.


 

- Dużo łatwiej jest wejść do klasy, rozdać zadania, wytłumaczyć temat, dopilnować, potem przeanalizować daną lekcję z całą grupą, niż tłumaczyć każdemu osobno, bo nie wszystkie dzieci łączą się online o określonej godzinie. Często jest tak, że przekazywanie tych opracowanych, wykonanych przez dzieci zadań też następuje o różnych porach, a trzeba je sprawdzić - mówiła przewodnicząca.


OGROMNE WYZWANIE

Zdaniem przewodniczącej ZNP w Słupsku organizacja egzaminów maturalnych, gimnazjalnych oraz dla klas ósmych będzie w tym roku ogromnym wyzwaniem, bo nie wszystkie okoliczności związane z pandemią da się przewidzieć.

Całej rozmowy można posłuchać tutaj:

 
Przemysław Woś/ako