Słupsk
W wyniku zderzenia motocykla ze śmieciarką na miejscu zmarł kierujący jednośladem 46-latek (Fot. KPP Bytów)

czwartek,

21 maja 2020

12:05

Tragiczne zderzenie motocykla ze śmieciarką. Nie żyje kierujący jednośladem. Policja apeluje o ostrożność

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Wygodą a Półcznem. W wyniku zderzenia motocykla ze śmieciarką na miejscu zmarł kierujący jednośladem 46-latek. Mundurowi, którzy pracują na miejscu wypadku, zabezpieczyli ślady i ustalają okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 8.00. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

"NIE ZACHOWAŁ OSTROŻNOŚCI"

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym skręcał w lewo w kierunku posesji. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności. Wtedy też doszło do zderzenia z wyprzedzającym go motocyklem honda. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń 46-letni kierowca motocykla zmarł.

Śledczy zabezpieczyli ślady, technik wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny motocykla i śmieciarki. 40-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Droga na czas prowadzonych czynności została zablokowana, obowiązują objazdy.

Policjanci apelują, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety, wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nieprzepisowe wyprzedzanie.

 

oprac. pOr