Słupsk
Prokurator rejonowy w Słupsku Magdalena Gadoś podkreśla, że w jej opinii zasadne było dalsze tymczasowe aresztowanie podejrzanego (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

czwartek,

21 maja 2020

11:44

Miał wykorzystywać seksualnie córkę, sąd zwolnił Daniela K. z aresztu. Prokurator: "Nie mamy możliwości zaskarżenia decyzji"

Sąd rejonowy w Słupsku zwolnił z aresztu mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Daniel K. miał, zdaniem śledczych, wykorzystywać seksualnie córkę.

Mężczyzna przebywał w areszcie od października ubiegłego roku. Sąd Rejonowy w Słupsku zwolnił podejrzanego, mimo że na ostatniej rozprawie, poszkodowane dziecko potwierdziło zarzuty prokuratury.

"ARESZT POWINIEN BYĆ KONTYNUOWANY"

Prokurator rejonowy w Słupsku Magdalena Gadoś podkreśla, że w jej opinii zasadne było dalsze tymczasowe aresztowanie podejrzanego. - Tym bardziej, że był on stosowany przez cały okres postępowania przygotowawczego. Sąd zwolnił podejrzanego z aresztu z urzędu i nie mamy możliwości zaskarżenia tej decyzji - mówi.

Daniel K. pracował jako instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku. Śledczy nie znaleźli jednak żadnych dowodów na to, by zarzucane mu zachowania miały miejsce również w pracy. Mężczyźnie grozi od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.

Przemysław Woś/pOr