Słupsk
W ubiegłym roku fundacja wykonała ponad 400 drobnych napraw (Fot. Pixabay/Michal Jarmoluk)

środa,

20 maja 2020

13:37

Drobne naprawy, regulacja okien, wymiana baterii. Fundacja Pion pomoże osobom starszym, samotnym i chorym

"Fachman" pomoże seniorom w Słupsku. Dzięki niemu osoby samotne, starsze i schorowane mogą otrzymać pomoc w nieskomplikowanych pracach naprawczych. Usługi ponownie uruchamia Fundacja Pion.Z pomocy "Fachmana" mogą skorzystać mieszkańcy powyżej 60 roku życia. Pierwszeństwo mają osoby schorowane, samotne, niesamodzielne i ubogie.

DROBNE USŁUGI, DUŻA POMOC

- Wykonujemy w głównej mierze naprawy drobne. Wymiany przy bateriach, czy spłuczkach, regulacja okien czy drzwi. W zależności od sytuacji, jak fachman na miejscu stwierdzi, że osoba jest bardzo potrzebująca, to często wykonujemy również usługi, która są poza naszym normalnym zakresem działania - mówiTomasz Kamiński, prezes fundacji Pion w Słupsku.

BEZ BUDOWLANKI

Jak dodaje prezes, "Fachman" nie robi prac typowo budowlanych.

 

- Nie ingerujemy w ściany, nie montujemy drzwi czy futryn. Często mieszkania czy domy są stare, nieremontowane i ruszenie jednej rzeczy powoduje awarię kolejnej - dodaje Tomasz Kamiński.

JAK SZUKAĆ POMOCY

"Fachman" pomaga za darmo. W ubiegłym roku fundacja wykonała ponad 400 drobnych napraw. W czasie epidemii, wolontariusze dowożą osobom starszym i samotnym także jedzenie i kupują lekarstwa. Można się z nimi skontaktować telefonicznie lub drogą mailową.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 - 14.00.
Numer telefonu: 574 545 472.

 

Paweł Drożdż/ako