Słupsk
Tak aktualnie wygląda słupska uczelnia (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

czwartek,

14 maja 2020

20:27

Biznes międzynarodowy w języku angielskim. Akademia Pomorska uruchamia nowy kierunek studiów

Akademia Pomorska uruchamia nowy kierunek studiów - biznes międzynarodowy. Zajęcia będą odbywać się wyłącznie w języku angielskim. Studia będą mieć charakter praktyczny, a ich program opracowany został po konsultacjach z przedstawicielami lokalnego biznesu.

Dodatkowo uczelnia otrzymała z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgodę na prowadzenie studiów magisterskich na kierunku zarządzanie. Rekrutacja, również na nowe kierunki, rozpocznie się już w czerwcu.

STUDIA DOPASOWANE DO LOKALNEGO RYNKU PRACY


- Studia prowadzone będą w Katedrze Zarządzania, która jest częścią Instytutu Bezpieczeństwa i Zarządzania - wyjaśnia dr Agnieszka Sałek-Imińska, kierownik Katedry Zarządzania. - Ich uruchomienie, to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju uczelni, polegającej m.in. na tworzeniu kierunków studiów, dopasowanych do potrzeb lokalnego rynku pracy. Dwuletnie studia drugiego stopnia, które będą prowadzone zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, pozwolą absolwentom studiów pierwszego stopnia, i to nie tylko z Akademii Pomorskiej, na kontynuowanie kształcenia blisko miejsca zamieszkania - mówi.

CZTERY SPECJALNOŚCI

Dla studentów przygotowano cztery specjalności: zarządzanie w przedsiębiorstwie, zarządzanie w turystyce, zarządzanie logistyką i wspomnianą już absolutną nowość w Akademii Pomorskiej – studia w całości realizowane w języku angielskim na specjalności biznes międzynarodowy.

- Magisterskie studia z zarządzania pozwolą ich absolwentom zdobyć wiedzę i umiejętności, niezbędne do prowadzenia własnego biznesu i pracy na wyższych stanowiskach menedżerskich w przedsiębiorstwach różnych branż oraz na profesjonalne zajmowanie się szeroko rozumianym doradztwem biznesowym - dodaje Agnieszka Sałek-Imińska.

TEORIA I PRAKTYKA 

Studia mają charakter praktyczny, ich program opracowany został po konsultacjach z przedstawicielami lokalnego biznesu, a kadra dydaktyczna posiada praktyczne doświadczenie w biznesie, które pozwala jej łączyć perspektywę naukową z praktycznymi umiejętnościami przekazywanymi studentom.

Aktualnie na kierunkach w Katedrze Zarządzania kształci się około 300 studentów.

 

Marcin Kamiński/tgr