Słupsk
Wojewódzkim Szpital Specjalistyczny w Słupsku (Fot. Radio Gdańsk)

czwartek,

26 marca 2020

11:16

Nie trzeba jechać aż do Gdańska, żeby się zbadać. W Słupsku wydzielono strefę poboru próbek na obecność koronawirusa

Pacjenci z podejrzeniem obecności wirusa COVID-19 nie muszą już jechać do Gdańska na badania. Wymaz zostanie pobrany w specjalnie wydzielonej części słupskiego Specjalistycznego Oddziału Ratunkowego  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

- W myśl nowych przepisów Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku może pobierać wymazy na obecność koronawirusa od pacjentów. Później, w zależności od sytuacji, pacjent odsyłany jest do izolacji domowej lub pozostaje w SOR w jego wydzielonej części i czeka na wynik. Za każdym razem konsultujemy takiego pacjenta ze słupskim sanepidem, zwłaszcza jeśli pacjent przeznaczony jest do izolacji domowej - mówi Marcin Prusak, rzecznik prasowy słupskiego szpitala.

- Jeśli wynik testu pacjenta jest dodatni, jest on przekazywany do szpitala zakaźnego lub do jednoimiennego szpitala dla chorych z COVID-19. Natomiast jeśli wynik pacjenta jest ujemny, zostaje on poddany dalszej hospitalizacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku - dodaje Marcin Prusak.

PACJENCI ZOSTAJĄ W SŁUPSKU

Do tej pory każdy pacjent z podejrzeniem obecności koronawirusa był kierowany do szpitala zakaźnego w Gdańsku. W tej chwili do laboratorium w Gdańsku pojedzie jedynie wymaz, pobrany od pacjenta.
 
 Joanna Merecka-Łotysz/aż