Słupsk
Zakup kamer termowizyjnych do słupskiego szpitala sfinansowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Słupsku (Fot. S. Irzykowski)

wtorek,

24 marca 2020

14:41

Kamery termowizyjne zamiast termometrów. W ten sposób w słupskim szpitalu będzie mierzona temperatura

Kamery termowizyjne sprawdzają temperaturę ciała osób wchodzących do szpitala w Słupsku. To nowe środki ostrożności w związku ze stanem epidemii. Dwie kamery zostały zamontowane przy wejściach do szpitala, a trzecia przy części administracyjnej budynku.

Urządzenia bezdotykowo mierzą temperaturę wszystkich pacjentów i osób przychodzących do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

SPRAWDZAJĄ TEMPERATURĘ CIAŁA

- Jeśli kamera wskaże, że ktoś z odwiedzających szpital ma podwyższoną temperaturę, co może wskazywać, że jest zainfekowany, wtedy robimy drugi pomiar, dokładniejszym termometrem bezdotykowym - mówi Marcin Prusak, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Rzecznik wyjaśnia, że taka procedura usprawnia wejście osób do szpitala bez konieczności sprawdzania każdej z osobna termometrem bezdotykowym przez personel placówki. - Jeśli kamera wskaże temperaturę ciała powyżej 38 stopni, wówczas osoba taka nie zostaje wpuszczona - dodaje Marcin Prusak.

Zakup kamer termowizyjnych do słupskiego szpitala sfinansowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Słupsku.

 

Paweł Drożdż/tgr