Słupsk
Akcję "Zwolnij. Jak kocha, to poczeka" zorganizowano w Kobylnicy po raz trzeci (Fot. Gmina Kobylnica)

piątek,

14 lutego 2020

16:10

Policyjna akcja "Zwolnij. Jak kocha, to poczeka". Funkcjonariusze czekają ze "słodką kontrolą"

"Zwolnij. Jak kocha, to poczeka" – apelują policjanci i Straż Gminna w Kobylnicy koło Słupska. Z okazji święta zakochanych funkcjonariusze kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców przy drodze krajowej nr 21.Zamiast mandatów dla kierowców przygotowano ponad 100 czekoladowych serduszek.

- Chcemy pokazać kierującym, że pracujemy nie tylko wystawiając mandaty. To także takie akcje jak dzisiaj. Mamy nadzieję, że ten słodycz i zdrowy rozsądek będą przypominać o bezpieczeństwie na drodze - mówi inspektor Katarzyna Staniszewska ze Straży Gminnej w Kobylnicy.

AKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

Inspektor dodawała, że wielu kierowców wciąż lekceważy przepisy ruchu drogowego i doprowadza do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- Zdarza się często, że dochodzi u nas do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i kierujących - dodaje Katarzyna Staniszewska.

ZASKOCZENIE I ROZMOWY O BEZPIECZEŃSTWIE

Kierowcy, którzy trafili na "słodką kontrolę" byli zaskoczeni akcją, bo spodziewali się zupełnie innego scenariusza.

- Wiadomo, że jak zatrzymuje policja, to może być różnie. Tutaj jestem pozytywnie zaskoczona, wspaniała sprawa i lizak, który będzie mi przypominał o bezpiecznej jeździe - mówiła słupszczanka.

Akcję "Zwolnij. Jak kocha, to poczeka" zorganizowano w Kobylnicy po raz trzeci.

 

Więcej o akcji można posłuchać tutaj:

 

Paweł Drożdż/ak