Słupsk
Do tej pory udało się zebrać 60 litrów krwi (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

czwartek,

13 lutego 2020

14:37

Słupska szkoła policji obchodzi 75-lecie działalności. Z tej okazji chce zebrać... 750 litrów krwi [POSŁUCHAJ]

W tym roku Szkoła Policji w Słupsku obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności. Aby uczcić ten jubileusz, policjanci wpadli na pomysł zebrania od funkcjonariuszy i pracowników szkoły 750 litrów krwi. Zbiórka rozpoczęła się już w styczniu, a na policyjnym koncie jest już prawie 60 litrów tego drogocennego płynu. Jest więc ogromna szansa, że akcja się powiedzie, tym bardzie że słupska szkoła co pewien czas wspomaga Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podobnymi akcjami.

- Akcja jest pokłosiem zorganizowanego przed pięcioma laty przedsięwzięcia, gdy na 70-lecie szkoły zebraliśmy 700 litrów krwi. Teraz, w związku z jubileuszem 75-lecia najstarszej policyjnej szkoły, zbierane będzie 750 litrów - mówi rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku Piotr Kozłowski. - Do udziału w naszych działaniach zapraszamy również młodzież z klas policyjnych, z którymi współpracujemy już od kilku lat - dodaje.

PROMOWANIE HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Jak dodaje Piotr Kozłowski, jubileuszowa akcja zbiórki krwi nie jest wyłącznie nastawiona na uzyskanie założonej liczbą donacji, ale również promowanie honorowego krwiodawstwa i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Posłuchaj materiału naszego reportera:

 

Marcin Kamiński/mim