Słupsk
Wójt gminy Kobylnica, Leszek Kuliński, był gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

środa,

12 lutego 2020

17:13

"Obwodnica nie rozwiąże wszystkich problemów". Wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński o inwestycji w ramach programu 100 obwodnic

- Północna obwodnica Słupska nie rozwiąże wszystkich naszych problemów. Chcemy rozmawiać z GDDKiA o dokończeniu poprzednich inwestycji - mówi wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. Samorządowiec był gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM.

 Nowa trasa wokół Słupska to inwestycja, która w ramach projektu budowy stu obwodnic zaproponował rząd.

- To ciekawy projekt, ostatnio był dyskutowany w roku 2005, kiedy decydowano czy budować obejście miasta od południa czy północy. Wtedy zdecydowano się na wariant południowy, ale my mamy do rozwiązania problemy komunikacyjne Kobylnicy i Słupska. Tu musimy rozmawiać i cieszę się, bo mamy deklarację dialogu od pana ministra Piotra Mullera oraz z GDDKiA w sprawie nowego przebiegu drogi krajowej numer 21 w miejscowości Kobylnica i połączenie jej z obwodową miasta Słupska, czyli ringiem - powiedział wójt gminy Kobylnica.

O TYM WARTO ROZMAWIAĆ

- Czeka na realizację odcinek o długości 800 metrów od ulicy Poznańskiej do ulicy Słonecznej i dalej w kierunku do ulicy Rzecznej w Kobylnicy. Potem wzdłuż rzeki Słupi. Nie zapominamy też o modernizacji drogi krajowej numer 21 do Ustki i obwodnicy zachodniej Ustki. O tym też warto rozmawiać - podkreśla Leszek Kuliński.

Samorządowiec dodał, że za kilka tygodni ma odbyć się spotkanie, na którym projekty drogowe dotyczące regionu słupskiego będą omawiane.

Całej rozmowy z Leszkiem Kulińskim można posłuchać tutaj:
 
Przemysław Woś/ak