Słupsk
Część uwag pasażerów dotyczyła kultury kierowców MZK (Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

środa,

12 lutego 2020

16:30

Konsultacje w sprawie nowego rozkładu jazdy w Słupsku. Mieszkańcy narzekali nie tylko na brak połączeń [POSŁUCHAJ]

Będą zmiany w komunikacji miejskiej w Słupsku. Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie prawdopodobnie z początkiem kwietnia. Pasażerowie, oprócz braku połączeń, najczęściej skarżyli się na... kulturę kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacji.

W nowym rozkładzie jazdy władze miasta proponują między innymi likwidację linii numer 26, zmiany w częstotliwości kursowania autobusów linii numer 8 oraz linii 1, 16 i 21. Linia numer 6 ma funkcjonować od ulicy Sienkiewicza do Nowego Cmentarza, a wracając od ulicy Sienkiewicza autobusy mają zmieniać numerację na linię numer 3, która dojeżdża do Krępy Słupskiej. Linia numer 6 ma kursować tylko w dni powszednie, a w weekendy do Nowego Cmentarza dojeżdżać ma 19.

Linia numer 8 do aquaparku ma być, wraz z nowym rozkładem, linią całoroczną, łączącą baseny z centrum miasta oraz osiedlami Akademickim i Westerplatte. ZIM chce też ograniczyć kursowanie porannych autobusów pomiędzy 4:30 i 8:00 w niedziele, i zastąpić autobusy 1 oraz 16 linią numer 21.

BRAK POŁĄCZEŃ

Część mieszkańców na spotkaniu z władzami miasta zwracała uwagę na brak połączeń z dworcem PKP czy Nowym Cmentarzem. - Z ulicy Jagiełły nie ma bezpośredniego połączenia z dworcem PKP. Przystanek Dworzec musi być - mówił jeden z mieszkańców. - Rano nie mamy jak dojechać do pracy w CH Jantar, powinny być jakieś autobusy - dodawał inny.

- Nie odpowiem państwu teraz, jaka będzie decyzja, dlatego to konsultujemy. Mamy ograniczony budżet i jeśli chcemy gdzieś dodać jakiś kurs czy linię, to gdzieś musimy zabrać inne połączenia. Ale będziemy to analizować - mówi wiceprezydent Słupska Marek Goliński.

NIEODPOWIEDNIE ZACHOWANIE

Część uwag pasażerów dotyczyła kultury kierowców MZK. - Pani zwróciłem uwagę, że nie zatrzymała się kolejno na kilku przystankach od osiedla Batorego do centrum. Odpowiedziała mi niegrzecznie, że nikt nie wysiadał, to nie musiała. A to nie prawda. Ja usłyszałem od kierowcy wulgaryzm, kiedy mu zwróciłem uwagę na zachowanie i jak kieruje autobusem - mówili mieszkańcy Słupska.

- Każdy autobus ma monitoring. Nagrywany jest obraz i dźwięk kierowcy. Proszę takie sytuacje zgłaszać, wtedy my analizujemy zapis i wyciągamy konsekwencje, jeśli zarzuty się potwierdzają - mówił Hubert Tosik z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Konsultacje w sprawie nowego rozkładu jazdy autobusów w Słupsku trwają. Można zgłaszać uwagi do Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku pisemnie lub internetowo.

 

POSŁUCHAJ MATERIAŁU NASZEGO REPORTERA:

 

Przemysław Woś/mk