Słupsk
Pieniądze na inwestycje pochodziły z funduszu chodnikowego (Fot. UM Słupsk)

środa,

15 stycznia 2020

08:15

Słupsk pięknieje. W zeszłym roku wydano ponad milion złotych na nowe chodniki. W planach kolejne remonty [POSŁUCHAJ]

Ponad milion złotych wydał Słupsk na naprawę chodników w śródmieściu w ubiegłym roku. Pieniądze na inwestycje pochodziły z tzw. funduszu chodnikowego. Za tę kwotę zbudowano 4,5 km nowych dróg dla pieszych. W planach na ten rok są przewidziane kolejne remonty chodników.


- Zostajemy w centrum, ale zmieniamy kwartały ulic - mówi Monika Rapacewicz z Urzędu Miejskiego w Słupsku. - W roku 2020 w ramach programu przewidziano prace między innymi przy ulicach: Solskiego, Wyspiańskiego, Prusa, Wileńskiej od Placu Broniewskiego do ul. Wolności i Przemysłowej od ulicy Kasprowicza do przejazdu kolejowego - dodaje.

NIE TYLKO CHODNIKI

W kolejnych latach w ramach realizacji tego zadania przewiduje się zmodernizowanie ciągów pieszych w obrębie Podgrodzia i Nadrzecza, w tym między innymi ulic: Słowackiego – od ulicy Jaracza do ul. Lutosławskiego, Wandy, Henryka Pobożnego, Moniuszki i Chopina.


- To nie są tylko remonty samych chodników. W tych miejscach zmieniamy elektrykę, stawiane są nowe lampy i pojawiają się nowe nasadzenia i miejsca zielone. Chcemy do tego podchodzić kompleksowo - dodaje Monika Rapacewicz.

PROGRAM CHODNIKOWY

Prace prowadzone są w ramach zadania inwestycyjnego, ujętego w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. "program chodnikowy – likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni – etap I".

Co o remontach chodników sądzą mieszkańcy i skąd wzięły się na to fundusze?:
 
 
Marcin Kamiński/ak