Słupsk
"Aniołowie" pomagają bezpiecznie przejść przez pasy (fot. Agencja KFP/Artur Bissari)

wtorek,

14 stycznia 2020

16:10

W lutym, po półrocznej nieobecności, przed słupskie szkoły mają wrócić "Aniołowie". O ile znajdzie się pismo z urzędu

Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku zabezpieczył w tym roku środki na prace interwencyjne, czyli m.in. działalność pomocników przejść dla pieszych, potocznie nazywanych "Aniołami". Słupski ratusz nie spieszy się jednak z wypełnianiem wniosków na pozyskanie dofinansowania na pracę osób ułatwiających dzieciom przedostanie się przez pasy.

Jak wyjaśnia Marcin Horbowy, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku, "Aniołów" od września nie było, bo PUP nie miał wystarczających środków na dofinansowanie zatrudnienia w ramach tzw. prac interwencyjnych.

- Te osoby są zatrudniane przez szkoły czy urząd miasta, a my dofinansowujemy to kwotą około 1000 złotych dla każdego miejsca. Teraz jesteśmy gotowi. Pieniądze mamy zabezpieczone. Czekamy na wnioski ratusza i konkretne zapotrzebowanie, a to do nas jeszcze nie dotarło - informuje rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku Marcin Horbowy.

- Pismo do dyrektora PUP wysłaliśmy już w zeszłym tygodniu, a wnioski są tylko formalnością - zapewnia Anna Sadlak, dyrektor wydziału edukacji słupskiego ratusza.

Choć środki się znalazły, to "Aniołowie" powrócą pod warunkiem, że znajdzie się pismo, które słupski ratusz wysłał w tej sprawie do Urzędu Pracy. Być może już od lutego. "Aniołowie" przed słupskimi szkołami stali przez ostatnie 10 lat.

Posłuchaj całego materiału:Joanna Merecka-Łotysz/mrud