Słupsk
W akcję pomocy dla pogorzelców zaangażowali się m.in. strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej (Fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

poniedziałek,

23 grudnia 2019

14:42

W wyniku pożaru dach nad głową straciły trzy rodziny. Trwa zbiórka dla pogorzelców z Głobina

Ruszyła akcja pomocy dla trzech rodzin, które straciły dach nad głową w pożarze domu wielorodzinnego w Głobinie. Zebrano już środki czystości, pościel i artykuły pierwszej potrzeby. W zbiórkę włączyło się sołectwo Jezierzyce i strażacy z OSP.

- Akcja pomocy przerosła nasze oczekiwania - mówi sołtys Jezierzyc Maciej Świętosławski. - Jest to niezwykle motywujące, w jaki sposób nasi oraz okoliczni mieszkańcy potrafią się zmobilizować. Tym bardziej w tak krótkim czasie od momentu ogłoszenia zbiórki. Po wstawieniu posta na Facebooku informacja rozeszła się błyskawicznie. Dziś zebraliśmy tyle rzeczy, że ledwo załadowaliśmy je do samochodu - dodaje.


UBRANIA, ZABAWKI, ŻYWNOŚĆ

Wśród przedmiotów, które trafią do osób poszkodowanych w pożarze, znalazły się ubrania, zabawki, artykuły do kuchni, słodycze, żywność oraz wiele innych przydatnych rzeczy.

- Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom, które dostarczyły rzeczy do remizy. Wielkie wyrazy szacunku i podziękowania należą się naszym strażakom, którzy wyszli z inicjatywą zorganizowania zbiórki. Służyć i pomagać - te słowa są bliskie naszym ochotnikom - dodał Maciej Świętosławski.

POMOC OD GMINY

Pomoc zorganizowała także Gmina Słupsk.

- Rodziny mają dach nad głową. Jedna z nich ma mieszkanie w Słupsku, druga zamieszkała u rodziny, a trzecią z małymi dziećmi ulokowaliśmy w zajeździe koło Słupska - mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier. - Jakie dalsze kroki podejmiemy wspólnie, dopiero się okaże, bo budynek jest prywatny i nie należy do gminy. Po świętach spotkamy się z jego właścicielami, bo jeden z nich tam nie mieszka, ale ma 50 proc. udziałów i to do niego będzie należała w większości decyzja, co dalej robić z tym domem - tłumaczy Barbara Dykier. 

JAK POMÓC?

Poszkodowanym rodzinom można pomóc, wpłacając pieniądze na portalu zrzutka.pl lub bezpośrednio na konto Stowarzyszenia "Dobre Serca". Potrzebne dane poniżej. 

Bank Spółdzielczy w Ustce. Filia w Słupsku. 
03 9315 0004 0050 5778 2000 0010
z dopiskiem "Pomoc dla pogorzelców"

Marcin Kamiński/mkul