Słupsk
Otwarcie galerii (Fot. Fundacja Przystań)

wtorek,

03 grudnia 2019

11:42

"Emocje sięgają zenitu". Pierwsza słupska galeria charytatywna już otwarta

Scaliły cztery stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnością i stworzyły jedno -Przedsiębiorstwo Społeczne „Przystań". Zofia Stodoła i Elżbieta Wróbel w ten sposób powołały do życia miejsce, które wspiera i zatrudnia dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną w Słupsku.

Galeria Charytatywna przy ul. Kopernika w Słupsku ma być miejscem, w którym każdy, bez wyjątku, będzie czuł konieczność i wielką przyjemność, kupując drobiazgi, prace plastyczne i wszelkiego rodzaju rękodzieło, tworzone również przez osoby niepełnosprawne.

- Emocje sięgają zenitu. Tak naprawdę w tym wszystkim najważniejsi są moi podopieczni, ale nie udałoby się to, gdyby nie ludzie dobrego serca. Z nimi wszystko jest możliwe - mówi Zofia Stodoła, prezes fundacji "Przystań". - Niepełnosprawność to nie znaczy bylejakość. Niepełnosprawność to jest coś, co może być bardzo piękne, co może kojarzyć się właśnie z taką galerią. Tu są rzeczy, które robili między innymi nasi podopieczni, ale też takie, które podarowali nam zaprzyjaźnieni ludzie - dodaje Zofia Stodoła.

MOŻNA WESPRZEĆ

Galeria od wtorku do piątku czynna jest od godz. 12 do 18, a w soboty od godz. 10 do 14. Każdy, kto chciałby wesprzeć Stowarzyszenie "Przystań", możne to zrobić poprzez przekazanie pomocy finansowej lub rzeczowej, prac plastycznych lub przedmiotów użytkowych. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej fundacji lub na facebooku.


Joanna Merecka-Łotysz


Zobacz Galerię