Słupsk
W ostatnim tygodniu słupski Teatr Rondo zamienił się w wyjątkowe miejsce dla kobiet (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

niedziela,

01 grudnia 2019

20:05

Spektakle, wystawy i koncerty specjalnie dla pań. 14. edycja festiwalu Miejsce Kobiet dobiegła końca

9 filmów, 7 różnych warsztatów, spotkanie z podróżniczką, wernisaż, wystawy, koncert, spektakl, a nawet spotkania z psychologiem. To wszystko w ramach 14. edycji festiwalu Miejsce Kobiet dla silnych pań i dla tych, które potrzebują wsparcia.

Interdyscyplinarny festiwal o charakterze społeczno-kulturalnym został zorganizowany przez Stowarzyszenie Triny Papisten oraz Kino Rejs.

NIEPRZYPADKOWY TERMIN
 
W ostatnim tygodniu słupski Teatr Rondo zamienił się w wyjątkowe miejsce dla pań. Termin festiwalu nieprzypadkowo pokrywał się z międzynarodową kampanią "16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet". Jego celem było zwiększanie świadomości i wrażliwości na wciąż aktualny problem nierówności społecznej, a także wymiana doświadczeń i prezentacja dorobku artystycznego kobiet.


PEŁNA WIDOWNIA

- Jestem bardzo zadowolona, było mnóstwo wydarzeń - mówi Elżbieta Łukaszus-Mijewska, współorganizatorka festiwalu. - Publiczność nam dopisała. Główne wydarzenia zaczęły się w środę, codziennie było jedno, a poza tym mnóstwo wydarzeń towarzyszących, drobnych. Bardzo mnie cieszy fakt, że na większości z nich mięliśmy pełną widownię - dodaje.

Festiwal trwał od 25 listopada do 1 grudnia.

Joanna Merecka-Łotysz/pOr